_BW_Lab to miejsce stałego interdyscyplinarnego działania, w którym powstają programy i projekty na przecięciu sztuki, teorii, działalności badawczej, społecznej i aktywizmu politycznego.
Tematy, którymi zajmuje się Biennale Warszawa to Inteligencja planetarna, Granice bezpieczeństwa, Technologia i solidarność, Planetarne infrastruktury, Planetarne przyszłości i Technorytarna osobowość.
Planetarne infrastruktury
Linia tematyczna oparta na założeniu, że projektowanie przyszłości ma sens, jeśli – jak formułuje to krytyka infrastrukturalna – spojrzymy na procesy, regulacje, instytucje, technologie, sieci i operacje jak na rozproszoną infrastrukturalną arenę na której działamy. Przedmiotem zainteresowania będą m.in. podmorskie kable światłowodowe, linie kolejowe, energetyczne sieci przesyłowe, coraz większe i coraz bardziej energochłonne centra danych, obsługujące planetarną chmurę i coraz bardziej wymagającą obliczeniowo sztuczną inteligencję, nowa infrastruktura kosmiczna, satelity, stacje kosmiczne, command & control centres,, nowe mury graniczne wraz z perymetrią, lotniska, porty, miejsca węzłowe dla planetarnej logistyki i handlu, elektrownie atomowe, kopalnie; ich związki ze strukturami władzy i wspierającymi je fantazjami, narracjami i ideologiami. Dlatego też zajmując się infrastrukturalną spekulacją, BW LAB pracuje także nad infrastrukturalnymi prototypami: przedmiotami, rozwiązaniami, organizacjami, technologiami, relacjami i sytuacjami z nią związanymi. W ramach tego bloku przyglądamy się też związkom sztucznej inteligencji i automatyzacji z nową topografią władzy, granicami państwowymi, jurysdykcjami, oraz tym, co Mel Hogan nazywa nadwyżką danych (data surplus).